4. Ukázka hotového modelu

Obrázek 7. Model se stylem

Model se stylem

Na obrázku 7 je vidět hotový model. Vlevo je aplikovaný styl, kde linie jsou kreslené uhlem. Vpravo je model, kde textura je nahrazena barvou.


Obrázek 8. Texturovaný a renderovaný model

Texturovaný a renderovaný model

Na obrázku 8 vlevo vidíme texturavoný model. Byly použity textury různých materiálů a naneseny na jednotlivé plochy. Na obrázku vpravo je již renderovaný model.


Použitý model zobrazuje iluzi nekonečného schodiště, které v jednom směru neusátle stoupá a ve druhém neustále klesá. Model byl vyhotoven podle obrazu „Ascending and Descending“ od M. C. Eschera jako semestrální práce z předmětu APG1.

4.1. Renderování

Renderování je v podstatě snaha o vytvoření reálného obrazu na základě 3D modelu. Při vytvoření například koule se v programu SketchUp aplikuje základní render, a umožní nám tento objekt vnímat správněji prostorově. Když klepneme pravým tlačítkem, vybereme View a klepneme na Hidden Geometry, zobrazí se na tomto povrchu drátěný model.

Nástroj pro kvalitní renderování modelu už bohužel chybí, ale je možné zakoupit plug-in, který takové renderování umožní. Renderovaný model na obrázku byl vytvořen pomocí plug-in V-ray s použitím základního nastavení.