6. Google SketchUp PRO

Google SketchUp PRO je plná verze programu Google SketchUp a přináší několik zásadních vylepšení.

6.1. Vylepšení ve verzi Pro

  • Verze PRO přináší extra funkčnost pro ty, kdo potřebují exportovat svoji práci do CAD a dalších profesionálních software.

  • Zahrnuje LayOut, což je kompletně nový program, který slouží k vytvoření prezentace z vašich modelů. Umožňuje kombinovat modely, text a grafiku k vytvoření profesionální prezentace a exportovat do PDF či celoobrazovkový režim pro interaktivní prezentaci.

  • Dále tato verze zahrnuje 2D a 3D export do CAD, jedná se o soubory s příponami DXF a DWG, vektorový export do PDF a EPS a export 3D modelů k renderování do 3DS, OBJ, XSI, FBX, VRML, EPX a DAE.

6.2. Dostupnost a cena

Jeho cena je v současné době mírně přes 8.000,- Kč. Pro studenty existuje Google SketchUp PRO - studentská licence za přibližně 800,- Kč na 1 rok. Bohužel to ještě není tak jednoduché a ještě třeba mít e-mailovou adresu končící '.edu' nebo řešit zakoupení této licence přes její distributory. Výhodou této licence je, že každý zaplacený peníz se odčítá z ceny plné verze, takže v případě, že ji budete chtít koupit, stačí doplatit rozdíl.

Plnou verzi Google SketchUp PRO je možné získat po vyplnění registračního formuláře po dobu 8 hodin zdarma. Instalace bohužel nedovolí mít oba produkty (Google Sketchup 6 a Google SketchUp PRO 6) na jednom počítači. Verze PRO funguje tedy jako update verze zdarma a po dobu zmíněných 8 hodin ji můžete využívat. Počítá se pouze doba, kdy program běží.